Ana Sayfa » Ürünler » Sekonder Kırıcı
Sekonder Kırıcı

Sekonder Kırıcı

 • Genel Bilgiler
 • Teknik Özellikler
 • Ürün Resimleri
 • Teklif Alın

Sekonder kırıcılar Türkçe anlam olarak ikincil manasına gelmektedir. Sekonder kırıcılar primer kırıcılardan gelen (birincil kırıcılar) küçültülmüş olan taşları daha küçük formlara getirerek kum yapmakta ve bu kumlar inşaat sektöründe beton üretimi için ya da yol yapım çalışmalarında mıcır olarak kullanılmaktadır. Sekonder kırıcılar büyük ve orta sertlikteki taşların kırılmasında ve daha küçük formlarda kullanılmasında oldukça etkili olmaktadır. Makinelerin tamamı hidrolik malzemelerden üretilmiştir. Hidrolik malzemelerin avantajı ise kısa süre içerisinde ve kolay bir şekilde kurulum ve montajlarının yapılmasını sağlamaktadır. Kırma ve eleme sistemleri içerisinde sıklıkla tercih edilen sistemlerden olan sekonder kırıcılar darbeli kırıcılar kategorisinde yer almaktadır.

Avrupa ve Türkiye standartlarına göre üretilen makineler ayrıca CE sertifikasına da sahiptir. Bu avantajları hem ülkemizde hem de yurt dışı ülkelerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca yüksek güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmesinden dolayı olası iş kazalarını önleyerek can ve mal kaybı yaşanmasına engel olmaktadır. Sekonder kırıcıların bir diğer özelliği ise otomasyon sistemleri tarafından kontrol edilebilmeleridir. Bu özellikleri ile uzaktan kontrol edilebilir ve tek bir teknisyen ya da işçi ile kontrol edilebilmektedir. Hem mobil hem de sabit kırıcılar olarak iş yapan sekonder kırıcılar zor arazi koşullarına ve engebeli alanlarda çalışmalara uygun olarak tasarlanmıştır.

Satılık Sekonder Kırıcı İmalatı

Bakım ve onarımların zamanında ve düzenli olarak yapılması gereken makinelerin bakım ve onarım zamanlarında hidrolik yapıları sayesinde kısa süre içerisinde ve fazla işçi gücüne ihtiyaç duyulmadan kısa süre içerisinde bakımları yapılarak üretime devam edilmektedir. Hidrolik sistemleri arıza zamanlarında da makinelerin kolayca parçalarına ayrılarak kısa süre içerisinde parça değişimi ve arıza onarımı yapılmasına imkân sağlamaktadır. Sekonder kırıcılar içerisinde hem zaman hem de enerji tasarrufu bakımından en avantajlı makine sistemi darbeli kırıcılar olarak tercih edilmektedir. Darbeli sekonder kırıcıların avantajları ise;

 • Yüksek dayanıklılık seviyesi ile çalışılmakta ve açık disk sistemi ve gerilimsiz rotor makineleri barındırmaktadır.
 • Darbeli kırıcılarında büyük rulban yatakları bulunmaktadır.
 • Yüksek krom ve mangan alaşımlı çekiçleri
 • Arka kapıları sırt plakası cıvatalarına erişim olanağı sağlamaktadır.
 • Kırıcıların iç yüzeyleri aşınmaya dayanıklı astar plakalar ile kaplanmıştır.
 • Hidrolik silindirler ile açılan gövde ile kolay temizlik imkânları
 • Yüksek redüksiyon oranı
 • Büyük boşaltma açıklığı hidrolik ayar sistemi ile perde açıklığı ayarlanarak ürün boyutu ayarlanır.

Genel olarak tüm darbeli sekonder kı8rıcılarınm avantajları bu şekilde sıralanmaktadır. Bu özellikleri ile tüm kırıcılardan daha fazla tercih edilmekte ve piyasa değeri gün geçtikçe daha da yükselmektedir.

Model Kapasite Rotor Ebadı Motor Gücü Toplam Ağırlık Maksimum Besleme Ürün Çıkış Boyutu
DMK 01 Sekonder Darbeli Kırıcı 130-200 T/S 1120×1000 mm 160 kw 16500 KG 450 MM 0-25 MM
DMK 02 Sekonder Darbeli Kırıcı 170-250 T/S 1120×1250 mm 200 kw 18500 KG 450 MM 0-25 MM
DMK 03 Sekonder Darbeli Kırıcı 250-350 T/S 1120×1500 mm 250 kw 21000 KG 450 MM 0-25 MM
DMK 05 Sekonder Darbeli Kırıcı 450-600 T/S 1400×2000 mm 500 kw 35000 KG 700 MM 0-25 MM

Sekonder Kırıcı
5 (100%) 1 vote

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir