Ana Sayfa » Ürünler » 140 lık Çeneli Kırıcı
140 lık Çeneli Kırıcı

140 lık Çeneli Kırıcı

  • Genel Bilgiler
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Resimleri
  • Teklif Alın

140 lık çeneli kırıcılar taş kırma ve eleme tesislerinde en sert taşları ve kayaları kırarak daha küçük formlara getirmek için kullanılan sistemlerdir. Kırma eleme tesisleri içerisinde bulunan en dayanıklı kırma makineleri arasında yer almaktadır. Her sertlikte malzemelerin kırılması için tasarlanmıştır. Çeneli kırıcılar çalışma prensibi olarak; kayaları parçalayan birincil makine olmalarından dolayı kayaları kırmak için sıkıştırma kuvveti kullanılmaktadır. Bu sıkıştırma kuvveti ile mekanik basınç meydana gelir çenelerden biri sabit kalırken diğer çene belirli bir açıda ileri geri hareket ederek sıkışan kayayı parçalar. Kırılan kayalar ivme kazanarak aşamalı olarak makine çıkışına göre ilerler. Çalışma prensibinde mekanik kuvvetlerin uygulanması söz konusudur. Granit, kalker, dere malzemesi ve kireç taşı gibi kırılması zor olan taşları kırarak istenilen boyutlara kadar küçültme işlemleri yapabilmektedir. Ayrıca ayarlanabilir çene yapısı ile her boyuttan taş ve kayaların kırılmasında avantajlı olmaktadır. 140 lık çeneli kırıcılar maliyet açısında oldukça uygun bir fiyata satılmaktadır. Ayrıca enerji tasarrufu yaparak firmaların hem işçi hem de enerji tasarrufu yapmalarını sağlamaktadır.

Satılık 140 lık Çeneli Kırıcı İmalatı

Üretim kapasitesi olarak oldukça yüksek kapasitelere çıkabilen kırıcılar saatte ortalama 350 – 700 ton / saat üretim yapabilmektedir. Yalnız bu kapasite kırılacak taşın cinsine ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Çeneli kırıcıların sistemlerinin tamamında hidrolik üniteler bulunmaktadır. Bu üniteler sayesinde hem kurulum ve montaj hem de tamir ve temizlik işlemleri kolaylıkla sağlanmaktadır. Avrupa standartları ve CE sertifikalarına uygun olarak üretilmesinden dolayı hem ülkemizde hem de Avrupa ülkelerinde kullanılmaktadır. Çeneli kırıcılar hem doğa şartlarına hem de arazi koşullarına uyum sağlayabilmekte ve her şartta kesintisiz üretim garantisi vermektedir. İklim şartlarından etkilenmeyen yapıları sayesinde her mevsim kesintisiz üretim imkânı sağlamaktadır. Çeneli kırıcılar yardımcı ve destekleyici makineler ile çalışmaktadır. Bu makinelerin genel ve teknik özellikleri ise kırıcıların performansında oldukça etkili olmaktadır. Özelliklere bakacak olursak;

  • Üretim kapasitesi: 450 – 600 ton / saat
  • Çene ağız ebadı: 1400 x 1100 mm
  • Motor gücü: 160 – 200 kW
  • Toplam ağırlık: 47000 kg
  • Maksimum besleme: 950 mm
  • Min- Max Çene Açıklığı: 150 – 350 mm

Firmamız tarafından üretimi yapılan 140 lık çeneli kırıcılar hem dayanıklı yapısı hem de her türlü taşı kırarak daha küçük formlara getirmesi imkânları ile kırma ve eleme tesislerinde en fazla tercih edilen makineler olmuşlardır. hidrolik yapısı ile  hem kurulumu hem de montajı oldukça kolay olan makineler kısa süre içerisinde üretime hazır hale gelmektedir.

Model CLK-140
Kapasite 450-600 Ton/Saat
Çene Ağız Ebadı 1400×1100 mm
Motor Gücü 160-200 kW
Toplam Ağırlık 4700 Kg
Maksimum Besleme 950 mm
Min- Max Çene Açıklığı 150-350 mm

140 lık Çeneli Kırıcı
Oy Verebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir